GÖZDE KANSU KİMDİR?
Televizyon ekranlarının sevilen yüzü olan Gözde Kansu; 23 Ağustos 1980 tarihinde İzmir’de hayata gözlerini açtı. Anaokuluna gittiği sırada bir doktorun vücudunun esnek olduğunu söyleyerek ailesini yönlendirmesi doğrultusunda baleye başladı. Okul hayatı boyunca, her zaman okulun tiyatro ile müzik kolu faaliyetlerinde bulundu. Lise eğitimini ise İzmir Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamladı. Küçük yaşlardan beri başarılı bir eğitim hayatı olan Kansu, her zaman televizyon ekranlarında yer almayı istemiş ve bu alana yönelim göstermiştir. Profesyonel bir şekilde oyunculuk eğitimi almak isteyen Kansu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı. Bu okuldan mezun olduktan sonra ilerleyen zamanlarda ‘Oyuncu Dükkanı’ adındaki cast ajansı ile anlaştı ve profesyonel anlamdaki kariyerine bu ajanstan aldığı işler ile başlamış oldu. 19 yaşındayken ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşen ünlü oyuncu, şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun çocukluk arkadaşıdır.
GÖZDE KANSU’NUN EKRAN HAYATI
Başarılı bir eğitim hayatından sonra ekranlarda görülmeye başlanan Kansu, ilk olarak 1995 yılında dönemin sevilen dizisi ‘Çiçek Taksi’de rol aldı. Bu dizide usta isimlerle oyunculuk kariyerini geliştiren ünlü oyuncu, daha sonra ‘Ayrılsak da Beraberiz’ adlı dizinin kadrosuna dahil oldu. Bu dizide öğretmen karakterini canlandırdı. 2002 yılında ise Abuzer Kadayıf filminin kadrosunda ufak bir rol aldı ve ilk kez beyaz perde deneyimi oldu. Bu dönemden sonra ise En Son Babalar Duyar, Kurşun Yarası ve Dudaktan Kalbe gibi dizilerde yer aldı.

2008 yılında Issız Adam filminde oynadı ve bu kariyeri için son derece önemliydi. Sonrasında ise Hanımın Çiftliği, Ankara’nın Dikmeni ve Medcezir dizilerinde yer aldı. 2013 yılında sunuculuk yaptı fakat Bakan Hüseyin Çelik dekoltesini beğenmeyince işinden oldu. Şimdilerde ise usta isimlerin yer aldığı ve reyting rekortmeni olan ‘İçerde’ dizisinde rol almaktadır.