görsel
Gülşah Saraçoğlu kimdir?
Moda dünyasının ünlü isimlerinden olan Gülşah Saraçoğlu, 1982 yılında hayata gözlerini açtı.

Saraçoğlu, lise eğitimi devam ederken moda sektörüne giriş yaptı. Mesleğe ünlü modacı Dilek Hanif'in asistanı olarak girdi ve kısa sürede moda dünyasında tanınan isimlerden biri olmayı başardı. Ünlü isimlere yapmış olduğu tasarımlar sayesinde her zaman adından söz ettirmeyi bildi.

Meslekteki ilk çalışmalarını Hande Yener gibi ünlü bir isimle yaptı. Daha sonra ise Nükhet Duru için kostümler tasarladı.

Duayen isim, Heute Couture atölyesinde Nicole Kidman, Bülent Ersoy, Ajda Pekkan, Seda Sayan, Demet Akalın, Nükhet Duru, Sibel Can, Nazan Öncel gibi birçok ünlü isim için çalıştı.

2011 yılında ise televizyon dünyasına adım attı. Eda Taşpınar ve Deniz Berdan ile birlikte Sen Yeter ki İste isimli programı yaptı.

Ünlü modacının Dubai'de mağazası bulunmaktadır.

80 kilo olan Saraçoğlu, 2016 yılında geçirdiği mide ameliyatının ardından 53 kiloya düşmüştür.

Çalkantılı bir evlilik hayatı olan ünlü modacı, 2010 yılında Selçuk Yentur ile evlenmiştir fakat 2012 yılında bu evliliği noktalamıştır. 2014 yılında yine Selçuk Yentur'la evlenen Saraçoğlu, 2015 yılında tekrar boşanmıştır. 11 Ocak 2018 tarihinde ise Yentur'la tekrar nişanlanmıştır. Gülşah Saraçoğlu'nun bu evlilikten Aslan Yentur adında bir oğlu vardır.

Şu anda TV8 ekranlarında yayınlanan Doya Doya Moda adlı programda jüri üyeliği yapmaktadır.Gülşah Saraçoğlu kimdir?