KAAN URGANCIOĞLU KİMDİR?
Kaan Urgancıoğlu 8 Mayıs 1981 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Aslen İzmirli olan Kaan Urgancıoğlu 36 yaşındadır. İzmir’in tanınmış ailelerinden birinin oğlu olan Kaan Urgancıoğlu lise eğitimini Amerikan Koleji’nde almıştır.

Kaan Urgancıoğlu üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası bölümü üzerine tamamlamıştır. Üniversite eğitimi aldığı sırada oyunculuğa merak salan Kaan Urgancıoğlu okulunu dondurmuş ve oyunculuk üzerine eğitim almıştır.

Boğa burcu olan Kaan Urgancıoğlu’nun boyu 1.82 cm, kilosu ise 74’tür. Yakışıklılığı ile dikkat çeken Kaan Urgancıoğlu’nun saç rengi siyah, göz rengi ise kahverengidir.

Kaan UrgancıoğluKAAN URGANCIOĞLU’NUN OYUNCULUK KARİYERİ NASIL BAŞLADI?
Üniversite yıllarında oyunculuğa merak salan Kaan Urgancıoğlu 2002 yılında yönetmen Abdullah Oğuz tarafından keşfedilmiştir.

Kaan Urgancıoğlu’nun rol aldığı ilk dizi projesi Karaoğlan’dır. 2008 yılında Amerika’ya giden Kaan Urgancıoğlu burada 4 ay süreyle oyunculuk eğitimi alarak kendini geliştirdi.

KAAN URGANCIOĞLU’NUN ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLM PROJELERİ NELERDİR?
Başarılı bir oyuncu olan Kaan Urgancıoğlu’nun rol aldığı dizi ve filmler arasında; Uzaklarda Arama, Panzehir, A.Ş.K., Son, Leyla ile Mecnunu, Düşman Kardeşler, Acayip Hikayeler, Bir Ömür Yetmez, Peşpeşe, Düriye’nin Güğümleri, Büşra, Ayrılık, Limon Ağacı, Tutsak, Son Ders: Aşk ve Üniversite, Azap Yolu, Gülpare, Ispanaktan Nağmeler, Avrupa Yakası, Karaoğlan ve Sessiz Gece bulunmaktadır.

Kaan Urgancıoğlu şu an Star Tv ekranlarında yayınlanan “Kara Sevda” adlı dizide Emir karakterini canlandırmaktadır.