MAKBULE SİTARE AKBAŞ KİMDİR?
Makbule Sitare Akbaş 6 Ekim 1988 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 29 yaşında olan ünlü oyuncu Makbule Sitare Akbaş’ın göz ve saç rengi siyahtır. Makbule Sitare Akbaş’ın boyu 1.71, kilosu ise 55’tir.

Terazi burcu olan Makbule Sitare Akbaş İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk üzerine eğitim alan Makbule Sitare Akbaş dizi ve sinemalarda oynamıştır. Makbule Sitare Akbaş başarılı genç bir oyuncudur. Makbule Sitare Akbaş evli değildir.

Makbule Sitare Akbaş Kimdir?

MAKBULE SİTARE AKBAŞ’IN EKRAN HAYATI NASIL BAŞLADI?
Makbule Sitare Akbaş’ın ilk dizisi Beşinci Boyut’tur. Ancak oyunculuğunu ispatlama fırsatı bulduğu dizi Akasya Durağı’dır.“Akasya Durağı” adlı dizide Zeyno karakterini canlandıran Makbule Sitare Akbaş oyunculuk kariyerinde hızlı adımlarla ilerlemiştir.

Makbule Sitare Akbaş oynadığı başarılı projeler sayesinde kısa sürede ismini duyurmayı başarmış bir oyuncudur.

MAKBULE SİTARE AKBAŞ’IN ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER NELERDİR?
Makbule Sitare Akbaş’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Beşinci Boyut, Hakkını Helal Et, Akasya Durağı, İncir Çekirdeği, Dila Hanım, Ferah Feza, Bensiz, Emanet, Urfalıyım Ezelden, Analar ve Anneler ile İstanbul Sokakları adlı projeler yer almaktadır.

2016 yılında “İstanbul Sokakları” adlı dizide rol alan Makbule Sitare Akbaş’ın şu anda oynadığı herhangi bir proje bulunmamaktadır. Genç ve başarılı bir oyuncu olan Makbule Sitare Akbaş son yılların başarılı oyuncularından biri olmayı başarmıştır.