görsel
Melisa Emirbayer kimdir nereli kaç yaşında?
Melisa Emirbayer 2 Kasım 1995 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. İlkokul ve Lise eğitimini aynı şehirde yapan başarılı isim sonrasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Yüzme Antrenörlüğü bölümünü kazandı ve halen burada okuyor.

Hiperaktif bir çocukluk dönemi geçiren Melisa Emirbayer 2002 yılında ailesinin yönlendirmesi ile yüzme sporu ile tanıştı. Terapi amaçlı başlayan yüzme kursları zaman içerisinde tecrübeli ismin mesleği haline geldi. Fatih Koleji Spor Kulübü’nde yüzmeye başladıktan sonra ilk önce Galatasaray Spor Kulübü’ne, 5 yıl sonra da Fenerbahçe Spor Kulübü’ne transfer oldu. Spor hayatı boyunca bulunduğu kulüplerde bir çok ödül kazanan başarılı yüzücü 200 metre kurbağa branşında Türkiye rekoru kırıp Milli Takıma adım attı. 2009 senesinde başlayan milli takım serüveni ile birlikte birçok organizasyonda başarılar elde eden Melisa Kariyerini 2018 yılında noktaladı ve Göztepe Spor Kulübü yüzme şubesinde antrenörlük yapmaya başladı.

Melisa Emirbayer halen Acun Ilıcalı'nın sunduğu TV8'de yayınlanan Survivor yarışmasında Yunanistan takımına karşı Türkiye'yi temsil ediyor.