MELTEM YILMAZKAYA KİMDİR?
Meltem Yılmazkaya 27 Kasım 1984 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 33 yaşında olan güzel oyuncu Meltem Yılmazkaya’nın annesi ve babası küçük yaşlarda ayrıldı. Küçük yaşlardan itibaren tiyatroya ilgi duyan Meltem Yılmazkaya yay burcudur.

Saçları koyu kahverengi, gözleri kahverengi olan ünlü oyuncu Yeditepe Üniversitesi’nde burslu okumuştur.

Yeditepe Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne giren Meltem Yılmazkaya’nın boyu 1.59 cm, kilosu ise 52’dir. Meltem Yılmazkaya şu an evli değildir.

Meltem Yılmazkaya Kimdir?MELTEM YILMAZKAYA’NIN EKRAN HAYATI NASIL BAŞLADI?
Meltem Yılmazkaya’nın rol aldığı ilk dizi Aile Saadeti’dir. Bu diziden sonra pek çok dizide rol alma fırsatı bulan Meltem Yılmazkaya filmlerde de başarılı bir oyunculuk sergilemiştir.

Meltem Yılmazkaya şu an “Güldür Güldür Show” adlı programda Mehtap karakterini canlandırmaktadır. Komedi oyunculuğunda oldukça başarılı olan Meltem Yılmazkaya “Güldür Güldür Show” sayesinde herkesin tanıdığı bir isim haline gelmiştir.

MELTEM YILMAZKAYA’NIN ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER
Meltem Yılmazkaya’nın rol aldığı diziler arasında; Aile Saadeti, Şen Yuva, Beşer Beşer, Adım Bayram Bayram, Aşkın Halleri, Aldırma Gönül, Güldür Güldür Show bulunmaktadır.

Meltem Yılmazkaya’nın rol aldığı filmler ise; Dedemin Fişi ve Kaçma Birader adlı filmlerdir. Dedemin Fişi adlı film Güldür Güldür Show ekibinin oynadığı başarılı projelerden biridir.

Meltem Yılmazkaya başarılı oyunculuk performansı ve güzelliğiyle herkesin sevdiği isimlerden biri haline gelmiştir.