Meriç Aral Kimdir? MERİÇ ARAL KİMDİR? MERİÇ ARAL NERELİ, MERİÇ ARAL KAÇ YAŞINDA, GÖZ VE SAÇ RENGİ NEDİR, MERİÇ ARAL VİKİPEDİ, EVLİMİDİR? SEVGİLİSİ VEYA EŞİ KİMDİR? BOYU, KİLOSU VE DİĞER TÜM MERAK ETTİKLERİNİZ KİMDİRKİ.COM DA..
Meriç Aral

1990 yılında İstanbul’da doğan Meriç Aral Bilgi Üniversitesi Hukuk bölümü mezunudur. Yan dal olarak Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünü tercih eden Aral, 2012 yılında mezun olup, avukatlık stajı yapmıştır. Film asistanı olarak Yeni Sinemacılar’da çalışmaya başlamıştır. Nurgül Yeşilçay ve Şahin Irmak’lı Sultan dizisinin deneme çekimlerine katılmış, bu şekilde oyunculuk kariyerine başlamıştır. Bahar Kerimoğlu ve Craft Oyunculuk Atölyesinde oyunculuk dersleri almıştır. Medcezir dizisinde rol almış olup, Unutursam Fısılda, Balayı, Hesapta Aşk ve Muska filmlerinde boy göstermiştir.

Söz Dizisi

“Küçük Prens” müzikalinde Yılan rolünü oynadığı fazla bilinmeyen; Medcezir’de Hale, Yüksek Sosyete’de Ece rollerini başarı ile oynayan Meriç Aral Söz dizisinde ise Eylem’i canlandırmaktadır. Medcezir adlı diziyi bir röportajında lise hayatına benzeten Aral, bu dizi ile kariyerine ivme kazandırmıştır. Anne ve babası avukat olup, 1.71 boyu ve 55 kilo fiziğiyle de dikkatleri çekmektedir. Söz dizisinde Tolga Sarıtaş, Serhat Şimşek, Mehmet Özgür gibi sinema ve dizi sektörünün önde gelen isimleriyle birlikte çalışma şansı bulmuştur.

Yazar kadromuz ile birlikte Meriç Aral biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Meriç Aral

Meriç Aral, 1 Temmuz 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Anne babası da avukattır. Lise eğitiminin ardından Bilgi Üniversitesi’nde hukuk ve yan dal olarak karşılaştırmalı edebiyat eğitimi alarak 2012 yılında mezun oldu.Meriç Aral, avukatlık stajını bitirdikten sonra Yeni Sinemacılar ile film asistanı olarak çalışmaya başladı. 2012 yılında başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Şahin Irmak’ın oynadığı Sultan dizisinin deneme çekimlerine davet edilince kabul ederek sinema hayatına başlamış oldu.

Craft Oyunculuk Atölyesi’nde eğitim aldı ve Bahar Kerimoğlu’ndan ders almaya devam ediyor.

2013 – 2015 yılları arasında başrollerinde Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay, Şebnem Dönmez’in oynadığı “Medcezir” dizisinde Hale karakterini canlandırdı.

2014 yılında müziklerini Kenan Doğulu’nun yaptığı Çağan Irmak’ın filmi “Unutursam Fısılda” filminde Hümeyra, Işıl Yücesoy, Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Gözde Cığacı, Kerem Bursin, Gürkan Uygun, Köksal Engür ile birlikte oynarken Mediha karakterini canlandırdı.

2015 yılında önce “Gizli Ajanda” adıyla çekilen sonra “Hesapta Aşk” adıyla vizyona giren filmde Meriç Aral, Derya Şensoy, Fırat Altunmeşe, Burak Tozkoparan, Kutay Kalabalık, Yasin Çam, Özlem Çakar, Bennu Gerede, Burhan Öçal rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Hesapta Aşk (Ezgi) (Sinema Filmi)
2014 – Unutursam Fısılda (Mediha) (Sinema Filmi)
2014 – Muska (Melis) (Sinema Filmi)
2013 – 2015 – Medcezir (Hale) (TV Dizisi)
2013 – Balayı (Sinema Filmi)
2012 – Sultan (TV Dizisi)
Meriç Aral burcu nedir: Yengeç
Meriç Aral mesleği: Dizi Oyuncusu
Meriç Aral kaç yaşında: 01.Temmuz.1990
Meriç Aral ölüm tarihi:
Meriç Aral biyografisin de eksiklik veya eklemek istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin