Migrene İyi Gelen Doğal Yöntemler

Gündelik yaşamda birçok kişinin en fazla etkilendiği rahatsızlıklardan birisi de migrendir. Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülen migren kişinin günlük yaşamını alt üst edebilen bir durumdur. Migren sinir sistemindeki damarlardan kaynaklanabildiği gibi kimi zamansa çevresel etkenlerden oluşabilmektedir. Nedeni her ne olursa olsun çekilmez bir ağrı olan migrene mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma gibi durumlar da eşlik ettiğinde çekilmez bir hal alabilir. Migrene iyi gelen doğal yöntemler ile sizleri bir nevi de olsa bu sorundan kurtarmaya çalışalım.

Migren hastalarının en sık yaşadığı durumlar zonklayıcı baş ağrıları, baş ağrısı ile birlikte kusma, baş dönmesi ve mide bulantısı gibi sorunların da eşlik etmesidir. Migren ağrısı sırasında kişide ışığa ve sese karşı duyarlılık da artmaktadır. Bu nedenle mümkün olduğunca karanlık ve sessiz bir ortamda dinlemekte fayda vardır.

Migrene İyi Gelen Doğal Çözümler

Elma Sirkesi

Bir bardak ılık suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek günlük olarak taze şekilde tüketebilirsiniz. Migren ağrılarından kurtulmak için uygulayabileceğiniz bu yöntem en doğal çözümlerden biridir.

Papatya

Antiseptik özelliği bulunan papatya migren ağrılarını hafifletmek için en doğal yöntemlerden biridir. Migrene iyi gelen doğal çözümler arasında yer alan papatya çayını düzenli olarak tüketmek fayda sağlayacaktır.

Kahve

Kafein migren ağrılarını yatıştırmada en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Kahve bağımlılığı bulunan kişilerin kahve tüketimini bıraktığında migren sorunu yaşadığı gözlemlenmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi kafeinin migren ataklarını önleyici etkisi bulunmaktadır. Ancak günde 2 fincanın üzerine çıkılmaması gerekir.

Nane

Anti-inflamatuar özelliği sayesinde sinirleri yatıştıran nane migrene neden olan stresi azaltmaya faydalıdır. Nane çayı anlık migren ağrılarını geçiştirmeye çözüm olsa da ağrının tekrarlaması olağandır.

Sizlere önerdiğimiz doğal çözümleri günlük olarak düzenli şekilde uygulayabilirsiniz. Tercih ettiğiniz bir bitki çayını ya da kahveyi günde iki fincan tüketerek migren ağrılarını geçirebilirsiniz. Migren için doğal çözümler sayesinde kimyasal maddeler içeren ağrı kesicileri kullanmaktan kaçınmış olursunuz.