MUSTAFA UĞURLU KİMDİR?
Tiyatro ve sinema sanatçısı olan Mustafa Uğurlu abisi, başarılı ve deneyimli bir oyuncu olan Ahmet Uğurlu gibi başarılı ve köklü bir oyuncudur. Uzun yıllar İstanbul ve Ankara Devlet Tiyatrolarında sahnelenen pek çok oyundaki rolleri ile başarılı bir şekilde tiyatro kariyerini devam ettirmiştir. 1955 Karaman doğumlu olan Uğurlu hala aktif olarak oyunculuk kariyerini devam ettirmektedir.

Mustafa Uğurlu beş kardeşli bir ailenin çocuğudur. Annesi ev hanımı, babası ise sağlık memurudur. Babasının tayini Mustafa Uğurlu 3 yaşlarındayken Bursa’ya çıkmıştır. Bu nedenle ilk, orta ve lise eğitimini Bursa’da tamamlamıştır.

Mustafa Uğurlu Kimdir?MUSTAFA UĞURLU’NUN FİLM VE DİZİ OYUNCULUK KARİYERİ
Film ve diziler ile oyunculuğunu taçlandırması 1993 yılından itibaren başlamıştır. 1993 yılında Rıza Beyler adlı dizide oynayan Uğurlu, Melek Apartmanı, Zor Hedef, Bir Dilim Aşk gibi ses getiren projelerde rol almaya devam etmiştir.

Tiyatro oyunculuğu ve dizi kariyeri başarılarla ve ödüllerle devam ederken, Mustafa Uğurlu başarılı Film projelerinde de rol almaya devam ediyordu. 1996 yılında Baş Belası, 1997 Ağır Roman, 1999 Asansör, 2002 Kolay Para yer aldığı projelerden bazılarıdır.

GÜNÜMÜZDE MUSTAFA UĞURLU
Film projeleri ile birlikte dizi projelerinde de aktif olarak rol almaya devam eden Uğurlu, 2012 yılında Bir Zamanlar Osmanlı, Çıplak Gerçekler, 2014 yılında Düşler ve Umutlar, 2015 yılında Milat ve son olarak 2016 yılında İçerde dizilerinde rol almıştır. Mustafa Uğurlu İçerde dizisinde şu anda oynamaya devam etmekte olup, burada Müdür Yusuf karakterini canlandırmaktadır.