Nergis Kumbasar kimdir nereli kaç yaşında?
25 Mayıs 1963 Ankara doğumlu olan tecrübeli isim TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'ndan mankenlik diploması aldı. Üniversite eğitimini mankenlik yapmak için yarıda bırakan Nergis Kumbasar aynı dönemde reklam filmlerinde ve dizilerde boy gösterdi. Bir dönem senaryo yazarlığı da yapan güzel isim reklamlarda dikkatleri üzerine çekmesi ile birlikte televizyonun vazgeçilmez simalarından biri haline geldi.

TRT için 1985 yılında çekilen Peyami Safa uyarlaması Dokuzuncu Hariciye Koğuşu’nda Nüzhet rolü oyunculuğa attığı en önemli adım oldu. Güzel isim 20 ağustos 1989 tarihinde oyuncu ve sunucu Mehmet Ali Erbil ile evlenmesinin ardından podyumlara veda etti. Podyumları bırakan başarılı isim kariyerine televizyon programları sunarak devam etti.


Kumbasar 2015 yılında ekrana gelen ve büyük beğeni kazanan Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Neriman İplikçi karakteri ile büyük bir beğeni topladı. Kumbasar Kiralık Aşk'ın ardından Star ekranlarında yayınlanan Nergis Zamanı programını sunuyor.
20 Ağustos 1989 yılında Mehmet Ali Erbil ile olan evliliğinden Yasmin adlı kızları doğdu.