görsel
Oktay Kaynarca kimdir?
27 Ocak 1965 yılında Malatya'da dünyaya gelen Oktay Kaynarca lisansını İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümünde tamamladı.

Birçok tiyayro oyununda sahne alan Oktay Kaynarca ilk olarak "Duvarların Ötesi" isimli oyunda oynadı. Daha sonra birçok oyunda yer alan usta oyuncu aynı zamanda eğlence programlarında sunuculuk yaptı.

Oyuncunun yıldızı ise Kurtlar Vadisi'ndeki Süleyman Çakır karakteri ile parladı. Burada büyük bir şöhret yakalayan Kaynarca birçok tiyartoda rol almayada devam etti.

Kurtlar Vadisi" adlı diziden sonra "Aşkımızda Ölüm Var", "İlk aşkım" ve "Geniş Zamanlar" adlı dizilerde rol aldıysa da bu diziler uzun soluklu olmadı. 2007 yılında "Beynelmilel" ve "Sıfır Dediğimde" adlı filmlerde rol aldıktan sonra ayını yıl "Kuzey Rüzgarı" adlı dizide Poyraz karakteri ile karşımıza çıktı. "Ölümden Öte Köy Yok" isimli bir de şiir albümü bulunmaktadır. Oktay Kaynarca, 6,5 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Özgü Namal'dan 2008 yılında ayrıldı.

Oktay Kaynarca son olarak ATV'de ekrana gelen "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinde rol alıyor.Oktay Kaynarca kimdir?