Olgun Şimşek Biyografi

Olgun Şimşek 1 Ocak 1971 senesinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. Kürt bir baba ve Türkmen bir annenin oğlu olan Şimşek, küçük yaşlardan itibaren okumaya son derece hevesli ve bir o kadar da başarılı bir çocukluk geçirmiştir. Lise hayatını Mustafakemalpaşa Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde tamamlayan Şimşek, sonrasında ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Ana Sanat Bölümü’nü kazanmış ve sene kaybı yaşamadan buradan başarılı bir şekilde mezun olmuştur. 1993 yılında ilk defa televizyon ekranlarında görmeye başladığımız Şimşek, zaman içerisinde ki başarısı ile birlikte Bir Demet Tiyatro ekibine dahil olarak çok ciddi anlamda tanınmaya başlamıştır.

Olgun Şimşek

Bingöllü bir baba ve Bursalı bir annenin çocuğu olarak 1971’de Bursa’da doğan Olgun Şimşekİstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan(Oyunculuk Ana Sanat Bölümü)mezun olmuştur. Ali Taygun’un Masal Bahçesi’nde (1990) ve Yılmaz Erdoğan’ın Otogargara’sında (1997) oynamıştır. 1993 yılından bu yana TV şov programlarında yer alan oyuncu, Bir Demet Tiyatro’da “Kudret” ve Yedi Numara dizisindeki “Sabit” karakterleriyle tanınmıştır. Ayrıca İbo Show’daki “Güçlü” karakteriyle artık bilinen biri olmuş ve Yazı Tura filmiyle birçok ödüle layık görülmüştür.

Ödülleri ve Yaşar Kimsesiz

Karışık Pizza ile 1999 Ankara Film Festivali’nde Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu ödülü almıştır. Yazı Tura filmindeki rolüyle Olgun Şimşek2004 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, 2004 Sinema Yazarları Derneği Türk Sineması Ödülleri kapsamında, 2005 Adana Altın Koza Film Festivali’nde, 2005 Ankara Film Festivali’ne, 2005 Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır. Yalan Dünya ile 2012 Antalya Televizyon Ödülleri’nde Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır. Şimşek, şimdilerde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde oynamaktadır.

Olgun Şimşek Hayatı

Oyunculuğu ile dikkatleri çeken oyuncu bir dönem Şebnem Sönmez ile evlilik yapmış ancak sonrasında ayrılmıştır. Birçok film ve dizi projesinde yer almıştır. Beyaz Gelincik dizisinin kötü karakteri Aziz ile de popüler olmuştur. Ancak bir dönem 2002 yılında Meltem Cumbul ile Beşik Kertmesi dizisinde sergilediği oyunculuk ile de fark yarattı. Sesi de son derece güzel olan oyuncu, özellikle Kapalı Çarşı dizisinde söylediği Üflediler Söndüm türküsü ile de kısa bir zaman dilimi içerisinde fenomen olmayı başarmıştır. Oyuncu bu tarihten sonra özellikle Yalan Dünya dizisindeki Selahattin karakteri ile de fenomen hale gelmeyi başarmıştır.

Olgun Şimşek Nereli?

BURSA

Olgun Şimşek Kaç Yaşında?

1 Ocak 1971

Olgun Şimşek Kaç Kilo?

67 KG

Olgun Şimşek Boyu

1.68

Olgun Şimşek Saç Rengi

SİYAH

Olgun Şimşek Göz Rengi

KAHVERENGİ

Olgun Şimşek Burcu

OĞLAK

Olgun Şimşek Vücut Ölçüleri

xx-xx-xx

Olgun Şimşek Sevgili / Eşi

Kendisi Zeynep Kocabeyoğlu ile hayatını birleştirmiştir.

Olgun Şimşek Facebook

https://www.facebook.com/Olgun-%C5%9Eim%C5%9Fek-23306232399/

Olgun Şimşek Twitter

Twitter hesabı bulunmamaktadır.

Olgun Şimşek Mesleği

Dizi ve Film Oyuncusu

Olgun Şimşek Eğitimi

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümü

Olgun Şimşek Özel Resim Galerisi Olgun Şimşek Kimdir? Nerelidir? Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir?