görsel
Özlem Yılmaz kimdir nereli kaç yaşında?
Özlem Yılmaz, 17 Temmuz 1986 yılında İstanbul'da gözlerini dünyaya açtı.

Tiyatroya büyükü bir ilgi duyan Yılmaz, bu hayalinin peşinden koşarak tiyatro oyuncusu Müşfik Kenter'den özel ders almaya başladı. Ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde Actor Studio'yu bitirdi.

İlk olarak Debreli Hasan filmiyle profesyonel alana adım atan Yılmaz, şöhretini Karagümrük Yanıyor ile yakaladı. Ardından Unutulmaz dizisinde rol alan Özlem Yılmaz adını geniş kitlelere duyurdu.

2012 yılının sonlarında çekilen ve yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın üstlendiği başrolünü Volkan Keskin'in oynadığı Karaoğlan adlı filmde de rol aldı. 24 Eylül 2013'te ATV'de yayınlanmaya başlayan "Kaçak" dizisinde oynadı.

23 Ocak 2015 tarihinde Atv'de başlayan "Kara Ekmek" adlı dizide başrolde olmak üzere rolleri paylaştıkları Engin Hepileri, Altan Erkekli, Ahmet Levendoğlu, Ushan Çakır, Gülçin Santırcıoğlu, Anıl İlter, Başak Daşman, Elif Can Ongurlar ile dizide oynadı. Dizinin ikinci sezonunda Nihat Altınkaya diziye dahil olmuştur.

Son olarak Özlem Yılmaz, ATV'de ekrana gelen "Ağlama Anne" dizisindeki Damla karakteriyle izleyici karşısına çıkıyor.
Güzel mıdır çirkin mıdır bilinmeyen oyuncu sunucu. Sadece çok esmer yılın her mevsimi esmer. Biraz da itici. Eskiden Çarkıfelek yarışmasını sunduğu zamanlar daha mı sempatikti karar verilemiyor.