görsel


7 Eylül 1989'da oğlu Ryan'ın ölümünden sonra haksız yere cinayetten hüküm giyen Amerikalı bir kadındır. Testler Ryan'ın kanında yüksek bir etilen glikol seviyesi gösterdiğinden , yetkililer antifriz zehirlenmesinden şüpheleniyorlardı. ve ertesi gün Patricia Stallings'i tutukladılar. 1991 yılının başlarında cinayetten suçlu bulundu ve ömür boyu hapse mahkum edildi.

Stallings, tutuklu yargılanmayı beklerken başka bir çocuk doğurdu; kendisine antifriz zehirlenmesinee benzer nadir bir genetik bozukluk olan metilmalonik asidemi (MMA) teşhisi kondu . Savcılar başlangıçta kardeşin teşhisinin Ryan'ın davasıyla bir ilgisi olduğuna inanmadılar ve Stallings'in kendi avukatı, olasılığın kanıtı olarak mevcut kanıtları gösteremedi. Biyokimya ve moleküler biyoloji profesörü Ryan'ın bazı kan örneklerini test ettirdikten sonra, çocuğun etilen glikol zehirlenmesinden değil MMA'dan öldüğünü kanıtlayabildi. Test örnekleri, Ryan'ın örneğinde kullanılan yöntemin aynısını kullanan birkaç özel laboratuvara gönderildi. Test sonuçlarının neredeyse yarısı yanlış çıktı.

Yaklaşık iki yıl hapis yattıktan sonra, Stallings Temmuz 1991'de serbest bırakıldı. Savcılar davayı iki ay sonra kapatmaya karar verdi. Stallings, Ryan'ın bakımına dahil olan hastane ve laboratuvarlara dava açtı ve mahkeme dışı bir anlaşmaya vardı.