görsel


1986'da Rize Pazar'da doğdu. 2010 yılında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Banko, Ceza Hukuku, İnternet Hukuku, Bilişim Hukuku, Dijital Haklar, İcra İflas Hukuku, Aile Hukuku, Ticaret Hukuku, Basın Hukuku, Sosyal Medya Hukuku, Miras Hukuku alanlarında mesleki çalışmalarına devam ediyor.

6 Ekim 2011 tarihinde Avukatlık ruhsatını alan Avukat Meltem Banko 2011 yılından bu yana Ankara Barosuna kayıtlı olarak Avukatlık hayatına BANKO Avukatlık
Ünlü isimlerin mikrofonu açık unutup kendilerini zora sokacak söylemlerle bulunmalarından sonra bu kez de sosyal medyanın geldiği son nokta olan Periscope, AKP Ankara Milletvekili Adayı Av. Meltem Banko’nun başını fena ağrıttı. Dün gece geç saatlerde Periscope’u açık unutan Banko’nun uygulaması 3 binin üzerinde takipçiye iki saat boyunca canlı yayın yaptı. Horlama sesleri ve beraberinde davul sesleriyle birlikte sosyal medyada dalga konusu olan Banko, Twitter’da paylaştığı Periscope bağlantısını silerken, görüntüyü canlı yayında takip eden kullanıcıların bir kısmı ise videoyu YouTube’a yükledi.