ŞAHAN GÖKBAKAR KİMDİR?
Şahan Gökbakar, 22 Ekim 1980 tarihinde İzmir’de doğdu. Babası Osman Selçuk Gökbakar, Şahan Gökbakar’ın 8. doğum gününde talihsiz bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Bundan dolayı Gökbakar eğitim hayatına Ankara’da başladı. İlk, orta ve lise öğrenimini ODTÜ Koleji’nde okudu. Daha sonra Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’ne, 350 kişi arasından ilk dördün içine girmeyei başararak başladı. 2002 yılında ise bu bölümden mezun oldu.ŞAHAN GÖKBAKAR’IN KARİYERİ
Mezun olduktan sonra istanbul’a yerleşen Gökbakar, reklam seçmelerine katıldı. ‘Zıbın’ adında bir program hazırladı ve TV8’de bu program yayınlandı. Çoğu olayı mizahi bir dil ile yayınladıkları program oldukça ilgi gördü. Ardından TRT1’de ‘7. Gün’ adındaki programı haftanın 5 günü canlı yayın ile sundu. 2004 yılında ise ‘Zoka’ adındaki yarışma programını sundu.Şahan Gökbakar’ın kariyeri ‘Dikkat Şahan Çıkabilir’ programı ile giderek tırmanya başladı. Bu programda Alper Mestçi ile birlikte skeç hazırladılar. İçlerinden Recep İvedik ve Küçük Oskar tiplemeleri büyük ilgi gördü. 2006 yılında ‘Leyt Nayt Şov: Kime Diyorum Ben’ adındaki reality show programını sundu.

Gökbakar, 2008 yılında sevilen tiplemesi Recep İvedik’i filmleştirdi. Reyting rekorları kıran filmin 2. ve 3. senaryosu da geldi. 2013 yılında Ezgi Mola ile birlikte başrollerini paylaştığı ‘Celal ile Ceren’ filminde rol aldı. 2014 yılında Recep İvedik’in 4. senaryosunu vizyona sokarken, 2017 yılında ise Recep İvedik 5, vizyona girecek.

2015 yılında Selin Ortaçlı ile evlendi. Evlenmeleri üzerinden 5 ay geçtikten sonra bir bebekleri oldu.