SARP APAK KİMDİR?
Sarp Apak 11 Kasım 1981 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Mesleki kariyeri tiyatro, dizi ve sinema oyunculuğu üzerinedir. İlk çocukluk yılları beş yaşına kadar Diyarbakır’da geçmiştir. Daha sonra ailesi ile birlikte Bursa’ya taşınmışlardır. Lise eğitimini de Bursa erkek Lisesi’nde tamamlamıştır.

Oyunculuk ve tiyatro seçmeleri için açılan yetenek sınavlarına da başvurmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nü kazanan Apak, 2004 yılında buradan başarıyla mezun olmuştur.

Sarp Apak Kimdir?

OYUNCULUK KARİYERİ
İstanbul’a giden Apak, Sadri Alışık Tiyatrosu’nda sahnelenen Ağır Roman oyununda rol almış ve burada oldukça başarılı bir oyunculuk sergilemiştir. Buradaki başarısı Sarp Apak’ın oyunculuk kariyerinin başarıyla devam etmesine vesile olmuştur.Yılmaz Erdoğan’ın BKM Grubu’na dahil olmasının ardından Organize İşler Filminde küçük de olsa bir rolü olmuştur. Beyazperde ve televizyonla daha sık iç içe olma fırsatı bulan Apak, Anadolu Kaplanı, En son babalar Duyar dizilerinde rol almıştır. Başarılı oyunculuğunu BKM’nin yanında yer alan Mutfak adlı mekanda tek kişilik gösterileriyle devam ettirmiştir.

SARP APAK’IN TANINMASI
Apak için kariyerinin zirvesi ve herkes tarafından tanınıp sevilmesi Avrupa Yakası dizisindeki Tanrıverdi rolü ile olmuştur. İlerleyen dönemlerde hem televizyonda hem de beyazperdede oldukça ses getiren projelerde yer almaya devam etmiştir.

Beyaz Melek, Güneşi Gördüm, O… Çocukları adlı filmlerde başarılı oyunculuğunu sergileme imkanı bulmuştur. Avrupa Yakası projesi sona ermiş ve Gülse Birsel’in Yalan Dünya projesi oluşmuştur. Sarp Apak, Yalan Dünya dizisinde de Gülse Birsel’in yanında yer almıştır.
Organize İşler (2005 yılı Kemal)
Beyaz Melek (2007 yılı Reşat)
Plajda (2008 yılı Ali)
O... Çocukları (2008 yılı Saffet)
Güneşi Gördüm (2009 yılı Ahmet)
Yedi Kocalı Hürmüz (2009 yılı Fişek Ömer)
Yeraltı (2012 yılı Barmen)
Karışık Kaset(2014 Ulaş)
Yaktın Beni (2015 Selam)
Ölümlü Dünya (2018)
Bu tür filmlerde oynamış olan sarp apak gerçekten usta bir oyuncu diyebilirim severek izliyorum ve izlerken zevk alıyorum