SEDA AKMAN KİMDİR?
Seda Akman 13 Ocak 1978 yılında Kütahya’da dünyaya geldi. Aslen Kütahyalı olan Seda Akman’ın boyu 1.76 cm’dir. 64 kilo ağırlığında olan Seda Akman’ın saçları ve gözleri kahverengidir.

Liseden sonra Kütahya’dan ayrılan Seda Akman 1997 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi’nde diksiyon ve oyunculuk üzerine eğitim aldı. Ankara’da yaşamına devam eden Seda Akman 1998 yılında Miss Palmolive seçilmeye hak kazandı.

Aynı yıl içerisinde 23 ülke güzelinin katıldığı Miss intercontinental yarışmasında dördüncü olarak büyük bir başarıya imza atan güzel oyuncu Seda Akman 1999 yılında Best Model Of Turkey yarışmasında Best Fotomodel seçilmeye hak kazandı.

Oğlak burcu olan Seda akman 39 yaşındadır. 1999 yılında İstanbul’a yerleşen Seda Akman yakaladığı başarılar sonrasında pek çok dizi ve filmde oyunculuk yapmaya başlamıştır.Seda Akman Kimdir?

SEDA AKMAN’IN EKRAN HAYATI NASIL BAŞLADI?
Seda Akman 2000 yılında Number One Tv’de 4 yıl boyunca programcılık yapmıştır. Daha sonra oyunculuk yapmaya başkayan Seda Akman’ın rol aldığı ilk dizi “Ölümsüz Aşk” adlı dizi olmuştur.

Seda Akman’ın Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Seda Akman’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Ölümsüz Aşk, Balans Ve Manevra, Aşk Yolu, Emret Komutanım, Kanlı Düğün, Annem, Sonbahar, Hesaplaşma, Herkes Adalet İster, Eve Düşen Yıldırım, Böyle Bitmesin, Fatih, Tuzlu Yollar, Acil Servis, Mühürlü Güller, Yazı Tura ve Sen Benimsin bulunmaktadır.