SEDA BAKAN KİMDİR?
Seda Bakan 10 Ekim 1985 yılında Kocaeli’de dünyaya geldi. Seda Bakan’ın annesi Selanikli babası ise Saraybosnalı’dır. Bir tane abisi bulunan Seda Bakan üniversite eğitimini Sakarya’da tamamlamıştır. Dış ticaret bölümü üzerine eğitim alan Seda Bakan daha sonra oyunculuk dersleri almaya karar vermiştir.

Türvak’ta eğitim almaya başlayan Seda Bakan televizyon oyunculuğu ile ilgili dersler almıştır. 32 yaşında olan güzel oyuncu Seda Bakan’ın saçları ve gözleri kahverengidir. Seda Bakan’ın boyu 1.70 cm, kilosu ise 56’dır. Seda Bakan 2014 yılında müzisyen Ali Erel ile hayatlarını birleştirmiştir.

Seda Bakan Kimdir?SEDA BAKAN’IN EKRAN HAYATI
Seda Bakan aldığı oyunculuk eğitimi sonrasında dizilerde rol almaya başlamıştır. İlk olarak “Behzat Ç.” adlı dizideki rolü sayesinde tanınmaya başlayan Seda Bakan kısa sürede herkesin sevdiği bir isim haline gelmiştir.

Seda Bakan geçen sezon Tv8 ekranlarında yayınlanan “Yetenek Sizsiniz” adlı programda jüri üyeliği yapmıştır.

SEDA BAKAN’IN ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER
Dizi ve film projelerinde başarılı bir oyunculuk performansı sergileyen Seda Bakan çok sayıda dizi ve filmde rol almıştır.

Seda Bakan’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Sana Mecburum, Adanalı, Geniş Aile, Umut, Behzat Ç., Makber, Şen Yuva, Kardeş Payı, Zaman Makinesi ve Kara Bela’dır.

Seda Bakan son olarak Fox Tv’de yayınlanan “Bana Sevmeyi Anlat” adlı dizide Kadir Doğulu ile başrolü paylaşmıştır.
behzat ç.'deki rolüyle beğeni toplayan, sonrasında pekçok projede yer alan ve izleyicileri tarafından sevilen bir oyuncudur.