Seda Öğretir kimdir nereli kaç yaşında?
1980 Yılında Eskişehir'de dünyaya gelen Seda Öğretir İlkokul ve liseyi Eskişehir’de okuduktan sonra Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV bölümünden mezun oldu.

Güzel spikerin haberciliğe adım atması aile dostları olan Beyazıt Öztürk sayesinde oldu. Seda Öğretir 2001 yılında Beyaz Show programında yapım yardımcısı görevini üstlendi. Başarılı isim Beyaz Show görevinin ardından Mehmet Ali Birand'ın desteği ile Euro D kanalına görev almaya başladı.

Seda Öğretir yaz aylarında Kanal D Hafta Sonu Haberlerini sunmaya başladı. Kanal D ile 2009 yılında yollarını ayıran Öğretir CNN Türk'e transfer oldu ve burada Serdar Cebe ile beraber "Bugün" adlı programını sundu. CNN Türk macerasının ardından Seda Öğretir halen görev yapmakta olduğu NTV'ye geçti. Ayşenur Arslan'dan çok şeyler öğrendi. Önce haber bülteninin içine bir ‘internet köşesi’ hazırlamaya başladı. Muhabir olarak gittiği haberleri yazmayı Deniz Arman’dan öğrendi.

2006 yılında ünlü spiker Cem Öğretir ile evlenen Seda Öğretir'in bu evlilikten 2012 yılında Ada adında bir çocuğu oldu. Seda Öğretir NTV Ekranlarında NTV Ana Haber ve NTV Akşam Haberleri'ni sunuyor. görsel