görsel
Sema Ergenekon kimdir?
Başarılı yönetmen Sema Ergenekon, 9 Nsan 1977 yılında dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Dramatik Yazarlık Bölümü'nden mezun oldu. Eşi ünlü oyuncu Uğur Arslan ile Üniversite yıllarında tanıştıktan 6 yıl sonra evlendi. Zor bir evlilik dönemi geçiren Ergenekon, meme kanserine yakalandıktan sonra eşinin de desteğiyle birlikte hastalığı yenmeyi başardı.

Kariyerine hızlı bir giriş yapan Sema Ergenekon, 2005 yılında Dolunay isimli televizyon dizisindeki senarist koltuğuna oturdu. Bu diziyle başarılı bir grafik çizen ünlü senarist daha sonra Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolünde yer aldığı Gümüş dizisiyle rüştünü ispatladı. Dizi senaristliği konusunda oldukça başarılı olan Sema Ergenekon ilerleyen yıllarda Sıla, Melekler Korusun ve Lale Devri gibi dizilerde senaristlik görevi üstlenmiştir.

Hayatının en başarılı işlerinden biri olan ATV'de yayınlanan ve Kenan İmirzalıoğlu'nun başrolünde rol aldığı Karadayı dizisiyle birlikte 14. Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri'nde En İyi Senaryo üdülüne layık görüldü.

Fox TV'de yayınlanan Karagül dizisiyle uzun soluklu bir işe imza attı ve izleyenler tarafından oldukça beğenildi. 2014 yılında Kara Para Aşk dizisinde senarist koltuğunda oturdu. 2017 yılında Kara Yazı ve Siyah Beyaz Aşk dizilerinde senaryo yazarlığı görevinde bulundu.

Kariyerinde birçok başarılı proje bulunan Sema Ergenekon, 2018'de Show TV'de yayınlanmaya başlayan Gülperi dizisinin senarist koltuğuna oturarak başarılarına bir yenisini daha eklediSema Ergenekon kimdir?
Uğur Aslan'ın eşidir.
Pek çok güzel esere birlikte attığı Eylem Canpolat'la ayrılmışlardır. Buna çok üzülmüştüm.