görsel
Serap Belet Douillet kimdir nereli kaç yaşında?
1978 yılında dünyaya gelen Serap Belet mesleğine ilk olarak 1997 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Arena programıdna başlamıştır. Burada başarısı ile yol alan Belet Kanal D'nin farklı alanlarında çalışmıştır.

1999 Gölcük depreminde bölgede 6 ayı aşkın süre görev yapan Belet oldukça başarılı bir yol izledi. Bunun ardından Belet 2000 yılında Uğur Dündar yönetimindeki Star Haber Merkezi'ne muhabir olarak transfer oldu.

Ekibin kanalla topluca yollarını ayırmasının ardından önce ATV ardından Kanal D'de Arena Programı'nda muhabirliğe devam etti. Bu süreçte 'Trilyonluk yolsuzluk', 'Lösemili çocuklar vakfı dosyası','Bahis siteleri','Terör mağdurları'gibi ses getiren pek çok özel habere imza attı.

2008 yılından itibaren Star TV'de Uğur Dündar'ın yönetimindeki Haber Merkezi'nde muhabir ve haber spikeri olarak çalıştı. StarTV'de Haftasonu Ana Haber Bultenlerini sundu. 2012 yılında Haberturk Tv'de spiker olarak kariyerini sürdürdü. Haber Masası, Güne Bakış, Gün ortası gibi kuşakları sundu.

Belet, HaberTürk'te kısa bir ayrılık yaşadıktan sonra 24 Eylül 2018 tarihinde Habertürk'te yeni yayın dönemiyle başlayan "Gün Başlıyor" programı ile sabah saatlerinde tekrarda izleyici ile ekranda buluşmuştur.

Evli olan Serap Belet Douillet iki çocuk sahibidir.