görsel
Serap Paköz kimdir nereli kaç yaşında?
Serap Paköz, 15 Haziran 1965 tarihinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Karadeniz kökenli olan deneyimli sunucu Üniversite dönemine kadar olan eğitimini Ankara'da geçirdi. Adana, Çukurova Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nde okudu ve buradan mezun oldu.

Üniversite dönemlerinde TRT spikerlik sınavını kazanan isim TRT Bünyesinde görev yapmaya başladı. TRT Trabzon ve Van radyolarında görev yapan Paköz 1986 yılında Ankara Radyosu ve Ankara televizyonlarında görev yaptı. 1995 yılında ileride hayatını birleştireceği isim olan Sümer Ezgü ile birlikte TRT televizyonuna hazırladıkları "Ankara Rüzgarı" adlı program Magazin Gazetecileri Derneğinin "Tüm Kanalların En İyi Müzik Eğlence Programı" ödülüne layık görüldü.

Başarılı sunucu TRT çalışmasını transfer olduğu Kanal D ile 1997 yılında sonlandırdı. Serap Paköz Kanal D'nin ardından sırasıyla Kanal 6, ATV, TGRT, Show TV, Star ve FOX TV ekranlarında farklı programlarda görev aldı. Paköz 1987 yılında şarkıcı Sümer Ezgü ile evlendi. 1999 yılında boşanan çiftin Ceren adında bir kız çocuğu dünyaya geldi. Boşanma ardından bir süre Ezgü soyadını kullanan deneyimli sunucu eski eşinin açtığı dava sonucunda Ezgü soyadından vazgeçerek kızlık soyadı olan Paköz'e döndü.

Kadın programlarının tecrübeli isimi son olarak halen TV8 ekranlarında yayınlanan "Gerçeğin Peşinde" programını sunuyor.