görsel


1977 tarihinde Kars'ın Digor ilçesinde dünyaya geldi. Çocukluk yıllarında İstanbul'a gelerek ticarete erken yaşta atılan Sezgin Baran Korkmaz, yaptığı girişimler sayesinde kariyerinde hızlı bir yükseliş yaşadı. Farklı sektörlerden yatırım yaptığı şirketleri, 2013 yılında kurduğu SBK Holding çatısı altında birleştirmeye başladı. Finansal faaliyetlerinin yanı sıra, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça söz ettirmektedir. Sezgin Baran Korkmaz Relief International, EastWest Institue, TAİK ve DEİK gibi uluslararası organizasyonlarda yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Sezgin Baran Korkmaz, SBK Holding'in kurucusu SEO'u ve sahibidir. SBK Holding, Türkiye ve komşu bölgelerdeki faaliyetleri olan bir risk sermayesi şirketidir.

SBK Holding finans, ilaç, maden, enerji, gayrimenkul, otomotiv, teknoloji ve lojistik gibi farklı sektörlerde yer aldığı biliniyor.

Merkez ofisi Türkiye'de bulunan SBK Holding, Avrupa, Rusya, Güney / Güneydoğu Asya, Amerika Birleşik Devletleri ve Belize'de faaliyet göstermektedir.

2007 yılında Gökçen Korkmaz ile evlenen Korkmaz, 3 çocuk babasıdır.