görsel

Uzun yıllardır yaşantısını Almanya’da sürdüren genç iş adamı Taner Ay Almanya doğumludur. Baba tarafından aslen Kırşehir, Kaman İlçesi nüfusuna bağlıdır. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Almanya’da tamamlamıştır. Yüksek Lisansını ise Londra’da tamamlamıştır. Günümüzde Almanya ve Türkiye’de farklı şehirlerde sağlık, enerji, sanayi ve gayrimenkul sektöründe büyük yatırımlar yapmaktadır. İngilizce, Almanca ve Türkçe bilmektedir.

Son dönemde Almanya’da açılmış olan şehir hastanesi babası Çetin Ay ve Taner Ay tarafından kurulmuştur. Hastane Almanya’nın en büyük hastanelerinden City Klinik Şehir Hastanesi’dir.
Babası Avrupa İş Adamları Platformu’nu kurmuştur. Almanya’da Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti Türk Dernekleri İnisiyatifi tarafından yılın iş adamı ödülünün sahibidir. Avrupa İş Adamları Platformu Başkanı ve Kıbrıs Duesseldorf Fahri temsilcisi, aynı zamanda ESİ HOLDİNG’in de yöneticisidir.
2018 yılında memleketinin takımı olan Kırşehirspor’a talip olduğu belirtilmiştir. Hedefini ise Kırşehirspor’u tarihinde ilk kez süper lige taşıma hedefi olarak belirtmiştir. Almanya’da iş hayatı öncesinde okul çağı ve gençlik dönemlerinde Fortuna Düsseldorf ve Bayer Levrekusen takımlarının alt yapılarında forma giymiştir. Bu nedenle futbol ile iç içe yetişmiştir.

Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan başarılı iş adamının 2019 yılı itibariyle instagram hesabında takipçi sayısı 114bin ‘dir.

Maalesef kaç yaşında olduğu ve doğum tarihi ile ilgili bilgilerine ulaşılamamıştır. 7 Ocak doğumlu, burcu oğlak’tır. Günümüzde yaşantısını Almanya, Düsseldorf’da sürdürmektedir.
30 Aralık 2021 tarihinde yaşamını yitirmiştir. Kırşehir Belediyespor Başkan adayı olarak da ismi anılan ünlü ismin, Bulgaristan’da geçirdiği trafik kazası nedeni ile yaşamını yitirdiği açıklanmıştır. Ölüm haberini ise Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Üyesi, ATO Meclis Üyesi Efe Bezci duyurmuş, ifadelerinde şu sözleri kullanmıştır. “Yakın dostum, güzel insan Taner Ay kardeşimi, trafik kazasında çok erken kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Mekanı cennet olsun..”