Tülin Şahin
(38 yaşında)
Sosyal Medya:
Meslek:
Manken
Modacı
Sunucu
Doğum Tarihi:
13.12.1980
Doğum Yeri:
Danimarka Odense
Boyu:
1.75 m
Kilosu:
48 kg
Eğitimi:
Lise
Kanal:
Star TV
Programlar:
Tülin Şahin ile Moda
Tülin Şahin kimdir nereli kaç yaşında?
Tülin Şahin, 13 Aralık 1980 yılında Sivaslı Türk bir ailenin kızı olarak Danimarka'nın Odense şehrinde doğdu ve çocukluğunu burada geçirdi. Bir alışveriş merkezinde 14 yaşında tesadüfen keşfedildi ve ardından profesyonel mankenlik için 1998 yılında Paris'e gitti.

Tülin Şahin, ABD'li Ünlü manken Cindy Crawford'a aşırı benzerliğinden dolayı hem Türk hem de dünya basınında Sivaslı Cindy olarak tanındı. Dünya çapında ünlenen ismin Türkiye'de daha fazla tanınması Zeki Triko ile imzaladığı mankenlik işi sayesinde oldu. Tülin Şahin o dönemlerde Acun Ilıcalı ile beraber Acun Firarda programında sunuculuk yaptı.

Dünyaca Ünlü moda tasarımcısı Karl Lagerfeld tarafından Turkish Beauty/Türk Güzeli olarak adlandırılan Tülin Şahin, İngilizce, Danca, İsveçce, Norveççe, Türkçe, Almanca ve Fransızca olmak üzere yedi dili çok iyi biliyor.

Sektöre vizyoner bir açı ile yaklaşan Tülin Şahin 2001 yılında tulinsahin.com'u açarak Türkiye'de top modeller arasında bir ilke imza attı. Şahin konsept ve marka danışmanlığı ile birlikte freelance moda editörlüğü de yapıyor.

Güzel manken Tülin Şahin Star ekranlarında yayınlanan "Tülin Şahin ile Moda" programını sunuyor.