UĞUR PEKTAŞ KİMDİR?
16 Nisan 1979 yılında İstanbul’da doğmuş olan Uğur Pektaş’ın annesi ve babası kendisi 13 yaşındayken ayrılmıştır. Kocaeli Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü mezunu olan Pektaş, oyunculuktan önce tur rehberliği ve organizatörlük gibi çeşitli iş kollarında çalışmıştır.

Spor ile profesyonel olarak ilgilenen Pektaş yoga, aikido ve tai chi sporları ile aktif olarak uzun yıllar ilgilenmiştir. Babasıyla ortak olduğu ve hala aktif olan otomobil bakım ve tamir servis dükkanları vardır.

Uğur Pektaş Kimdir?

OYUNCULUK KARİYERİNİN BAŞLANGICI
Uğur Pektaş, oyuncu olarak ekranlarda bulunmadan önce Survivor Türkiye yarışmasında kendini göstermiştir. Uğur Pektaş Survivor yarışmasından birincilikle ayrıldıktan sonra dizi teklifleri almaya başlamıştır.İlk olarak Kuşdili ile Düşler ve Gerçekler dizilerinde oyunculuğa adım atmıştır. Buradaki oyunculuğu ile kendini sevdiren ve başarılı bulunan Pektaş, oyunculuk kariyerinin devamını Arka Sokaklar dizisinde aldığı rolle devam ettirmiştir.

HAYATI VE FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ
Uğur Pektaş, Arka Sokaklar dizisi devam ederken, yine aynı dizide rol alan oyuncu arkadaşı Gamze Özçelik’le 2008 yılında evlenmiştir. Çiftin Murathan adında bir oğulları olmuştur. Evlilikleri 2011 Aralık ayında sona ermiştir. Evlilikleri bitince önce Uğur Pektaş, sonra Gamze Özçelik diziden ayrılma kararı almışlardır.

Arka Sokaklar dizisinin yeni bölümleri için tekrar çalışmalar başladığında hem Uğur Pektaş hem de Gamze Özçelik diziye geri dönmüşlerdir. Uğur Pektaş’ın boyu 1.86 cm, kilosu 77’dir. Göz rengi koyu kahve (siyah) olan Pektaş’ın saç rengi de siyahtır.