VEDA YURTSEVER İPEK KİMDİR?
1969 yılında Bingöl’de doğmuş olan Veda Yurtsever İpek’in küçük yaşlarından beri tiyatroya ilgisi bulunmaktaydı. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunları izleyebilmek için harçlıklarını biriktirip, oyunları izlemeye gidermiş.

Küçüklük dönemlerinden beri var olan tiyatro sevgisi onun iyi ve başarılı bir oyuncu olmasına vesile olmuştur. Eskişehir’de oyunculuk eğitimi alan Veda Yurtsever İpek ailesi tarafından kesinlikle onay verilmemesine rağmen oyuncu olma kararından vazgeçmemiştir.

Cebindeki son parayla Eskişehir’e giden İpek, burada üniversite eğitimini oyunculuk üzerine almıştır. Çok eksikleri olmasına rağmen eğitimini tamamlamak için çok çalışmış ve çok başarılı olmuştur.

Veda Yurtsever İpek Kimdir?



EĞİTİM SONRASI OYUNCULUK KARİYERİ
Okulun hemen ardından Diyarbakır Devlet Tiyatroları’nı kazanan İpek, burada oyunculuğa başlamış ve çeşitli oyunlarda rol alarak oyunculuk kariyerini başlatmıştır. Oyunlarda rol almanın yanında, pek çok oyuncu adayına dersler de vermiştir.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nu kazandığında hem burada hem de İstanbul, Ankara Devlet Tiyatroları’nda oynanan oyunlarda rol almıştır.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda yönetmenlik yapmıştır. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuar Bölümü öğrencilerinin tiyatro derslerine girmiş, eğitmenlik yaparak hem oyunculuk hem de eğitmenlik kariyerini başarıyla devam ettirmiştir.

TELEVİZYON DİZİLERİ VE VEDA YURTSEVER
Veda Yurtsever İpek’in dizileri ilk olarak Beyaz Karanfil ile başlar. Buradaki rolünün ardından İki Aile projesinde yer almıştır. Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde de rol alan oyuncu şu anda Kırgın Çiçekler dizisinde Nazan karakterini canlandırmaktadır.