ILDIRAY ŞAHİNLER KİMDİR?
7 Şubat 1968 tarihinde dünyaya gelen Yıldıray Şahinler, İstanbul doğumludur. Eğitimini Suadiye Lisesi’nde tamamlamasının ardından, ilerleyen zamanlarda içini oyunculuk merakının sarması ile bazı girişimlerde bulundu.

Öncelikle İstanbul’da bulunan tiyatro okullarına başvuran Şahinler, ilk olarak amatör eğitimler aldı. Kendisini geliştirmekte kararlı olan ünlü oyuncu, zaman ilerledikçe İstanbul Şehir Tiyatrosu’nun kadrosuna girmeyi başardı. İlk oyunculuk deneyimi, 1988 yılında Turan Oflazoğlu’nun sahnelediği Genç Osman tiyatrosunda gerçekleşti. Bu tiyatro oyunu ile kariyerinde emin adımlarla ilerlemeye devam etti.

Yıldıray Şahinler kimdir, Yıldıray Şahinler nereli, Yıldıray Şahinler kaç yaşında, Yıldıray Şahinler boyu, Yıldıray Şahinler vikipediYILDIRAY ŞAHİNLER’İN KARİYERİ
1988 ile 2007 yılları arasında İstanbul Şehir Tiyatrosu bünyesinde toplamda 16 ayrı tiyatro gösterisinde sahne aldı. Sürekli olarak daha da ilerleyen Şahinler, zaman içerisinde profesyonel hale geldi. Sahne aldığı bazı tiyatro oyunları ise şunlardır: Theope, Suç ve Ceza, Çıkmaz Sokak Çocukları, Opla Zonun Dramı, Can Tarlası ve Gılgameş. 2007 yılına değin, İstanbul Şehir Tiyatrosu’ndaki en iyi oyunculardan biri olarak gösterildi.

2007 yılında gösterimi gerçekleşen Barut Fıçısı tiyatro oyunu için yönetmenlik koltuğuna oturdu ve 2007-2014 yılları arasında Alevli Günler, Doğumgünü Partisi, Bezirgan, İhtiyar Balıkçı ve Deniz gibi tiyatro oyunlarında yönetmenlik yaptı.

İlk sinema filmi ise 1999 yılında Gemide filmi ile gerçekleşti. Zamanla oyunculuğu ön plana çıktı ve Elveda Rumeli adlı dizide rol aldı. Daha sonra birkaç bölüm Avrupa Yakası’nda oynayan Şahinler, İntikam dizinde de ünlü isimlerle çalıştı.

2016 yılında başlayan ‘İçerde’ dizisinde, hala Alyanak karakterini canlandırmakta olan ünlü oyuncu, bu dizi sayesinde geniş kitlelere ulaştı.