Zerrin Tekindor kimdir nereli kaç yaşında?
Zerrin Tekindor, 5 Ağustos 1964 yılında Balıkesir'de dünyaya gözünü açtı. Tiyatroya büyük ilgi duyan Tekindor, Hacettepe Üniversitesi'ni kazanarak Tiyatro bölümünde lisans yaptı.

Ardından Adana Devlet Tiyatrosunda göreve başlayan deneyimli oyuncu sonrasında İstanbul Devlet Tiyatrosunda görev aldı. Bir İstanbul Masalı dizisinde rol alan Zerrin Tekindor burada büyük isimlerle çalışarak şöhretini yaymış oldu.

Ege Aydan ile Bosch reklamında oynayan Tekindor, Aşk-ı Memnu dizisinde rol aldı. Bununla beraber "Kurt Seyit ve Şura"adlı dizinin İstanbul bölümlerinde görev aldı.

2014 yılında Cem Yılmaz'ın senaryosunu yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı" Pek Yakında" adlı sinema filminde Zafer Algöz, Ozan Güven, Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu, Ayşen Gruda, Tülin Özen, Şirincan Çakıroğlu ile birlikte rol aldı.

Zerrin Tekindor, 1987 yılında Çetin Tekindor ile evlendi. On ay sonra boşanıp tekrar evlendiler. Sonra tekrar boşandılar. Hira Tekindor (d.1989) adında bir oğlu vardır.

Son olarak deneyimli oyuncu Zerrin Tekindor, ATV'de ekrana gelen Şahin Tepesi dizisinde Tuna karakteri ile başrolde bulunuyor. görsel