görsel
Zerrin Tekindor kimdir?
Zerrin Tekindor, 5 Ağustos 1964 yılında Balıkesir'de dünyaya gözünü açtı. Tiyatroya büyük ilgi duyan Tekindor, Hacettepe Üniversitesi'ni kazanarak Tiyatro bölümünde lisans yaptı.
görsel

Ardından Adana Devlet Tiyatrosunda göreve başlayan deneyimli oyuncu sonrasında İstanbul Devlet Tiyatrosunda görev aldı. Bir İstanbul Masalı dizisinde rol alan Zerrin Tekindor burada büyük isimlerle çalışarak şöhretini yaymış oldu.

Ege Aydan ile Bosch reklamında oynayan Tekindor, Aşk-ı Memnu dizisinde rol aldı. Bununla beraber "Kurt Seyit ve Şura"adlı dizinin İstanbul bölümlerinde görev aldı. görsel


2014 yılında Cem Yılmaz'ın senaryosunu yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı" Pek Yakında" adlı sinema filminde Zafer Algöz, Ozan Güven, Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu, Ayşen Gruda, Tülin Özen, Şirincan Çakıroğlu ile birlikte rol aldı. 2018 yılında ATV'de ekrana gelen Şahin Tepesi dizisinde Tuna karakterini canlandırdı. görsel


Zerrin Tekindor, 1987 yılında Çetin Tekindor ile evlendi. On ay sonra boşanıp tekrar evlendiler. Sonra tekrar boşandılar. Hira Tekindor (d.1989) adında bir oğlu vardır.
görsel

Zerrin Tekindor, Show TV'de yayınlanan Zemheri dizisinde Aliye karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkıyor.Zerrin Tekindor kimdir?