AnasayfaOyuncularZeynep Çamcı Kimdir?
Zeynep Çamcı Kimdir?


ZEYNEP ÇAMCI KİMDİR?
11 Aralık 1986 doğumlu olan güzel sanatçı 31 yaşındadır. 1.62 boyunda 56 kilodadır. Muğla Bodrum’da dünyaya gelen oyuncu 2004 yılında İstanbul’a gitmiştir. Burada İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. Ardından birçok dizi ve sinema filminde rol aldı. Zeynep Çamcı, 7 Haziran 2015’te fotoğraf sanatçısı Serhat Bayram ile evlendi. Mutlu bir evliliği olan sanatçının 2013 yılı yapımlı Meryem adlı sinema filmiyle 50. Uluslararası Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Kadın Oyuncu ödülü bulunmakta.

Zeynep Çamcı Kimdir?ZEYNEP ÇAMCI’NIN ROL ALDIĞI YAPIMLAR NELERDİR?
Güzel oyuncu “Recep İvedik3” adlı yapımla Şahan Gökbakar ile birlikte çalıştı ve böylece sinemayla tanıştı. Sinema filmlerindeki başarısını kendisine en iyi kadın oyuncu ödülünü getiren Meryem adlı filmle devam etti. Bu filmde Meryem karakterini canlandıran sanatçı İsmail Hacıoğlu, Zerrin Sümer ve Mustafa Uzunyılmaz gibi başarılı oyuncularla çalıştı. 2014 yılında ise başrolünü ve senaryo yazarlığını Gupse Özay’ın yaptığı Deliha adlı sinema filminde Havva karakterini canlandırdı. Sanatçının rol aldığı birçok dizi film de bulunmaktadır.

ZEYNEP ÇAMCI’NIN ROL ALDIĞI DİZİLER NELERDİR?
Zeynep Çamcı’nın rol aldığı diziler arasında 2008 (Gece Gündüz), 2012 (Adını Feriha Koydum), 2012 (Leyla ile Mecnun), 2012 (Canımın İçi), 2013 (Beni Böyle Sev) yer almaktadır. Ayrıca sanatçının 2015 yılında Star TV’de yayınlanan Eğlendirme Dairesi adlı programda yer almıştır. Ancak dizilerdeki en büyük başarısını Atv ekranlarında yayınlanan Seviyor Sevmiyor adlı diziyle yapmıştır. Burada başarılı bir oyunculuk sergileyen sanatçı ekranların yeni yüzü olduğunu da kanıtlamıştır.