momo michael ende tarafından yazılan roman fantastik kurgu tarzında bir kitap çocuklar için yazılmış olsa da yetişkinler de çok beğenerek okuyor zaman kavramını algılamak ve zamanın değerini daha iyi anlamak açısından kesinlikle okunması gereken bir kitap momo küçük bir kız çocuğu ve insanların zamanını çalmaya çalışan duman adamlara karşı tek başına savaşmak zorunda kalacak
görsel


Momo adlı adı, yeri, yurdu olmayan bir kızla onun çevresindekiler üzerine yazılmış.
Yanılmıyorsam çocuk kitabı görünümlü bir hayat felsefesi kitabı olmuş. Tıpkı bir Küçük Prens'cesine.
Okumanızı öneririm.
Sonuncu sayfadan sonra kendimi sorguladım. Bana zaman ayırmaktan aciz insanlara tutup ne kadar çok bel bağlamışım.
Oysaki zaman değerli bir kavram. Şimdi tutup bana veya sevdiklerine zaman ayırmadı diye birini suçlamak saçma. Zira zaman onun. Onun zamanı.
Fakat benim zamanımı kıymetli zamanımı verip karşılığında ise bir hiçlik elde edeceğim bir insan ilişkisine artık karnım tok.
Ha siz buna istersen olgunlaşma deyin ister akıllanma. Bana hepsi uyar.
Allah yolunuza iyi insanları çıkarsın. Dilerim...

OKumak İÇİN
bu kitabı daha önce okumuştum ve hayran kaldım Michael Ende hoş tutumlar sayesinde bizi başka bir seviyeye rastlatıyor. evrensel olarak, dünyanın değisik egzotik alanlarıni izlettiriyor. okudugum an gözlerimin içinde binlerce boyutlaelr, baska baska insanlar oldugunu izbe gosterdim. detayların hakiki olarak benimsedim. malumatların umarım insanlqrımızı bilinçlendirebiliriz.