Rüyada Babaya Sarılmak
Rüyada babaya sarılmak, kişinin yıllardır içinden geçirdiği ve olması için çok dua ettiği bir olayın yakın bir zamanda vuku bulacağına, sevinçten gözyaşı dökeceğine ve sevdikleriyle beraber kutlama yapacağına işaret eder. İslami olarak da anne babasına her zaman şefkat gösteren ve saygıda kusur etmeyen, iyi bir evlat olunduğunu, her zaman aldığı hayır duaları ile işlerini düzgün bir şekilde hallettiğini bildirir. Hayatta olan babaya sarılmak yapılacak veya girişilecek işlerde babanın ve ataların destek olacağını, kişinin başına ne gelirse gelsin ailesinin her zaman arkasında olacağını tabir eder.

Rüyada Ölmüş Babaya Sarılmak
Eğer kişi vefat etmiş olan babasına rüyasında sarıldığını görüyorsa bu durumda çok büyük bir sevap işler. İslami açıdan da babanın kişinin dünyada işleyeceği hayırlara ihtiyacı olduğunu bildirir. Geçmişe duyulan özlemin ve babayı kaybetmiş olmanın verdiği derin bir özlemin de işaretidir. İslami olarak aynı zamanda vefat eden babaya dua etmek gerektiğinin de altını çizer. Hala yaşayan ancak rüyada ölmüş ve geri gelmiş olduğu görülen babaya sarılırsa kişi geçmişte yaşadığı üzücü bir olayı yeniden ve daha derin bir acı çekerek yaşayacak anlamına gelir.

Rüyada Hasta Babaya Sarılmak
Sağlık sorunları yaşayan babaya sarıldığını gören kişiler babalarının vefat haberini alır veya hastalık dönülmez bir sürece girer. Derin bir acı ile yaşanacak süreci temsil eden rüya, kişinin manevi hayatında önemli bir çöküş olacağını, bu kayıtan ve acıdan dolayı işlerine de gereken ilgiyi gösteremediği için maddi konularda da sorunlar yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Babaya Sarılmanın Psikolojik Yorumu
Kişinin kendisini yalnız ve güçsüz hissettiği, özellikle çocukluk döneminde baba sevgisinden mahrum kalması sonucu pek çok psikolojik sorun yaşadığını bildirir. Rüyasında babasına sarıldığını gören kişiler genel olarak gerçek hayatlarında da içlerine kapanık ve güçsüz karakterde kişilerdir. Sorumlulukların ağır geldiği, kişinin kendisini hayat koşullarında ezilmiş hissettiği anlamlarına da gelir.

Rüyanızı Bize Yazın