görsel


Dünya Tarihçesi 4

16. yüzyılda İspanyol fatihler El Dorado’yu, efsanevi altın şehri aramak için Yeni Dünya’ya ayak basarlar. Ancak bilginleri ve tarihçileri yüzyıllardır şaşırtmakta olan açıklanamaz bir şeyle, yani dünyanın en ıssız ve zor ulaşılır bölgelerinde muazzam boyutlarda taş bloklardan inşa edilmiş yapılarla, inanılmaz bir beceri ve bilinmeyen araçlarla biçimlendirilmiş büyük ve üstleri dünyanın diğer ucundaki olayların tarif edildiği yontularla süslü anıtlarla karşılaşırlar.

Orta ve Güney Amerika’nın kayıp uygarlıklarının izini Sümer uygarlığına ve onun da öncesinde, yeryüzünde yalnızca tanrıların ve devlerin yaşadığı anlatılan efsanevi zamanlara dek süren Zecharia Sitchin, titiz araştırmacılığının şaşırtıcı sonuçlarını okuyucusuyla paylaşmaktadır. Bu kitapta, astronomi, arkeoloji ve bir uygarlığın göstergesi olan diğer tüm özelliklerin insanoğlunun kökeninde nasıl rol oynadığını okuyacaksınız.

Sitchin, Kolomb öncesi Amerika kıtasındaki kayıp uygarlıkların ve İnkaların, Mayaların ve Azteklerin "Gökten Yere İnmiş Olan" atalarının uzun zamandır saklı kalmış sırlarını gün ışığına çıkarıyor.